Karty

KRÓL KIER – karta symbolizująca mężczyznę ukochanego lub partnera życiowego, oznaczająca również osobę godną zaufania, przyjaciela lub dobrego znajomego chętnego do pomocy lub wsparcia. Wskazująca często na osobę o serdecznym usposobieniu mającą oczy niebieskie, czasem piwne oraz pasujące do nich kasztanowe włosy. To może oznaczać jedynie, że spotkasz przystojnego mężczyznę, który może ci złożyć atrakcyjną propozycję. Nie odrzucaj takich okazji bowiem nie muszą one zdarzać się zbyt często i nie krępuj się przyjąć od niego oferowanej pomocy. Twoja skromność podpowie ci abyś jednak nie oczekiwała zbyt wiele. W rozkładach kart król kier może reprezentować samego pytającego.

KRÓL PIK – karta symbolizująca mężczyznę w mundurze, w todze, przedstawiciela prawa. To często osoba oficjalna, raczej o ciemnych włosach, czarnych oczach i bardzo zdecydowanym charakterze. Ta karta to ostrzeżenie, że możesz mieć do czynienia z wymiarem sprawiedliwości albo z reprezentantem władzy, dlatego uważaj na to co mówisz bo możesz znaleźć się w nieprzyjemnej sytuacji. Król pik może reprezentować również przyjaciela, krewnego, amanta. Czasem to bardzo zakochany i majętny przybysz z daleka. Odwrócona karta zapowiada problemy jakie mogą się pojawiać z jego obecnością.

KRÓL KARO – karta symbolizująca mężczyznę raczej z kręgu rodziny lub znajomych, może wskazywać również dobrego, życzliwego człowieka lub przyjaciela. Karta oznacza osobę wykształconą i pewną siebie o jasnych włosach, niebieskich lub szarych oczach. To ktoś, kto potrafi pomóc. Jego rad nigdy nie bagatelizuj, bo “leczą” poprawiając samopoczucie. Ta karta przypomina ci abyś więcej wypoczywała i nauczyła się relaksować po pracy i ogólnie bardziej dbała o siebie. Krótki wyjazd na pewno się przyda. Czasem ta karta wskazuje na “ważnego gościa”, przedstawiciela zawodów prawniczych lub wysokiego rangą urzędnika. Karta odwrócona – wróg.

KRÓL TREFL – karta symbolizująca mężczyznę w średnim wieku raczej z kręgu osób bliskich. To może być ktoś z rodziny jak ojciec, dziadek lub bliski krewny. W pracy to również szef, współpracownik, kolega urzędnik. Karta wskazuje na osobę energiczną i uczuciową o włosach brązowych lub rudych a oczach piwnych. To człowiek uczciwy i pracowity. Król trefl to wsparcie w pracy kogoś inteligentnego cieszącego się nieskazitelną opinią, który darzy cię nie tylko szacunkiem. Takie wsparcie powinno cię zmobilizować do działania. Jednak zawsze zachowuj odpowiedni dystans do wszystkiego i nie lekceważ drobnych obowiązków.

DAMA KIER – karta symbolizująca kobietę. Zdarza się czasami, że to kobieta, której właśnie wróżymy. Zazwyczaj dla mężczyzny to jego partnerka życiowa, bliska znajoma, przyjaciółka od serca czuwa nad nim jak “duch opiekuńczy”. Kobieta mająca naturę osoby romantycznej, bywa też bardzo uczuciowa. Potrafi pomóc w rozwiązywaniu codziennych życiowych problemów. Może dostarczać dużo radości. Wskazuje na osobę o kasztanowych włosach i serdecznym usposobieniu. Jej oczy są najczęściej niebieskie lub piwne.

DAMA PIK – karta symbolizująca kobietę, która może się okazać fałszywą koleżanką, intrygantką, zdolną również do oszustwa. Może ci zaszkodzić lub sprawić wiele kłopotów. Nie ufaj jej, nie wierz jej słowom i nie rozmawiaj z nią o innych. W niektórych konstelacjach może przyjąć postać kochanki lub przyjaciółki. Czasami może oznaczać kobietę o dobrym charakterze z reguły bogatą. Dama pik to karta zapowiadająca odmianę losu, częściej jednak symbolizuje tajemne gry, podstępne działania na szkodę innych. W połączeniu z kartami pieniędzy może oznaczać oszustkę, złodziejkę, kogoś kto chce nas wystawić do wiatru a na dodatek karta wskazuje kobietę o ciemnych włosach i oczach oraz bardzo mocnym, zdecydowanym charakterze.

DAMA KARO – karta symbolizująca kobietę młodą, szczerą i wesołą, kochającą życie. Jej radość udziela się innym, potrafi podnieść człowieka na duchu. To również przyjaciółka, zaufana krewna lub opiekunka albo współpracownica lub wspólniczka. Ta karta to również nadzieja na lepsze czasy lub odnalezienie dobrej drogi do celu. Dama karo lubi zwiastować dobre nowiny, jak zajście w ciążę lub szczęśliwe narodziny oczekiwanego dziecka. Przedstawia osobę o jasnych włosach, szarych lub niebieskich oczach, pewną siebie. Ta pewność często wynika z ugruntowanej wiedzy.

DAMA TREFL – karta symbolizująca kobietę z rodziny, bliską znajomą, przyjaciółkę lub dobrą koleżankę z pracy. Ta karta oznacza również kobietę samotną lub rozwódkę, rzadziej teściową. To informacja, że jesteś pod wpływem tych osób albo kogoś, kto cierpiał z powodu odejścia bliskiej osoby lub jej śmierci. Może również cierpieć z powodu zdrady lub zakończenia związku miłosnego. Karta wskazuje często osobę o brązowych lub rudych włosach, energiczną i uczuciową.

WALET KIER – karta symbolizująca dobre dziecko albo młodzieńca o dobrym charakterze, ale również oznacza dobry początek dla załatwianej sprawy lub rozpoczętej znajomości. Ta karta symbolizuje również radość, spotkanie z przyjaciółmi lub szczęśliwy przypadek. Walet kier zapowiada szczęśliwy okres dla spraw sercowych, spotkanie dobrego przyjaciela godnego zaufania, spełnianie marzeń i realizowanie planów. Czasem oznacza czyjeś pozytywne myśli, roztaczające dobrą, pełną optymizmu atmosferę. Zawsze wskazuje osobę o serdecznym usposobieniu bywa, że o kasztanowych włosach i oczach niebieskich, szaroniebieskich lub piwnych.

WALET PIK – karta symbolizująca młodzieńca nieodpowiedzialnego, często plotkarza i krętacza, czasem złodzieja lub oszusta, zawsze jednak kogoś, kogo należy się wystrzegać. Ta karta oznacza zbliżanie się kłopotów, niepokojów, złych przeżyć, a nawet w połączeniu z innymi kartami – nieszczęść. To zwiastun złego. Może również oznaczać człowieka tylko nieżyczliwego lub fałszywego. Walet odwrócony też zapowiada kłopoty, zmartwienia i niepokoje, ostrzegając przed niebezpieczeństwem. Wskazuje na osobę o raczej ciemnych włosach, ciemnych oczach i bardzo zdecydowanym charakterze.

WALET KARO – karta symbolizująca młodzieńca, najczęściej kogoś z najbliższej rodziny, jak syna, brata, bliskiego kuzyna lub ich synów. To także niespodzianka, niezapowiedziane szczęśliwe wydarzenie lub właśnie realizujące się marzenie. Widoczna szansa na osiągnięcie celu. Walet karo to również posłaniec przynoszący zaskakującą wiadomość, mogącą spowodować wiele zmian w twoim życiu. Ten walet, to również dobry kochanek ale i kobieciarz, czasem przyjaciel lub jakiś znajomy młodzieniec o sympatycznym usposobieniu. Jego cechy charakteru zależeć będą od kart sąsiednich. Bardzo często zwiastuje powodzenie w interesach. Jeżeli leży przy pikach może być mściwy lub zazdrosny. Wskazuje na osobę o jasnych włosach, o oczach niebieskich lub szarych, wykształconą i pewną siebie. (To niesamowite jak często Cyganie łączą te dwa znaczenia: wykształcenie i pewność siebie. Ten zestaw w różnych opisach widziałem kilkanaście razy. A może to nie Cyganie?)

WALET TREFL – karta symbolizująca osoby bliskie. Najczęściej młodych krewnych lub młodsze rodzeństwo, czasami bywa że i starsze. To jednak zawsze symbol stanowczego młodzieńca, który wie czego chce i stara się konsekwentnie realizować swoje plany. Jego decyzje bywają kontrowersje, na pewno mogą mieć wpływ na twoje osobiste plany. W odpowiednich konstelacjach to także kolega z pracy, dobry znajomy, współpracownik. Walet trefl często bywa zwiastunem poprawy losu gwarantującym dobrą, stabilną przyszłość. Wskazuje na osobę o brązowych lub rudych włosach i piwnych lub ciemnych oczach, zawsze bardzo energiczną i uczuciową. Odwrócona karta oznacza człowieka zgorzkniałego o słabym zdrowiu i kondycji.